Ощадбанк виставив на аукціон з продажу права вимоги за кредитними договорами та відповідними договорами забезпечення до позичальників групи компаній Ukrlandfarming («Укрлендфармінг») Олега Бахматюка при стартовій ціні в 4 984 663 467,30 грн (без ПДВ), повідомила прес-служба банку.
Згідно з повідомленням, на аукціон виставлено майно компаній ПрАТ «Райз-Максимко», ПрАТ «Агрохолдинг Авангард», ТОВ «Імперево Фудз» і ТОВ «Пакко холдинг».
У забезпечення виконання зобов’язань за цими кредитами оформлено виробничі активи по всій території України, серед яких елеватори, птахофабрики, завод з переробки яєць та інше, а також поруки фізичних та юридичних осіб.
Дата торгів призначена на 14 квітня 2025 року.
«Укрлендфармінг» є одним із найбільших агрохолдингів у Євразії. Займається вирощуванням зернових, розведенням великої рогатої худоби, дистрибуцією техніки, добрив і насіння.
«Укрлендфармінг» залишається одним із найбільших агрохолдингів в Україні, незважаючи на $1,2 млрд збитків від військової агресії РФ проти України. Зокрема, йдеться про найбільшу в Європі птахофабрику «Чорнобаївська» (Херсонська обл.), де через вторгнення РФ загинуло 4,5 млн голів птиці, було знищено майно та комунікації, а обладнання окупанти вивезли на територію РФ. Також ворог знищив низку птахофабрик в інших регіонах: зруйновано, пограбовано або суттєво постраждали через обстріл птахофабрики на Миколаївщині, на Донеччині (птахофабрики «Донецька», також у Волновасі та Бахмуті), птахофабрики в Київській області. Втрачено для агропромислового виробництва 160 тис. га орної землі, знищено та розграбовано регіональні бази й елеватори в Херсонській, Миколаївській, Донецькій, Луганській, Запорізькій і Харківській областях, а також у Київській області та під Києвом.
Значна частина фінансових зобов’язань ULF перебуває в стані дефолту, починаючи з 2017 року. У листопаді 2017 року група міжнародних кредиторів «Укрлендфармінг» і «Авангард» у листі до уряду України оцінювала загальну суму тіла боргових зобов’язань групи ULF приблизно в $1,65 млрд: близько $1,25 млрд боргових зобов’язань перед міжнародними кредиторами та близько $400 млн – перед українськими банками (включно з державними банками). Своєю чергою, борг перед міжнародними кредиторами, за їхніми даними, становив на той момент приблизно $775 млн у вигляді єврооблігацій і $475 млн у вигляді кредитної заборгованості перед європейськими та американськими банками (і їхніми відповідними страховиками кредитного ризику).