Business news from Ukraine

Суд заарештував майно дружини Віктора Медведчука

23 Лютого , 2023  

Суд заарештував майно Оксани Марченко, дружини Віктора Медведчука, підозрюваної у фінансуванні російських окупаційних угруповань, повідомила Служба безпеки України (СБУ).

“За матеріалами Служби безпеки суд заарештував майно Оксани Марченко, підозрюваної у фінансуванні російських окупаційних угруповань. Загальна вартість заарештованих активів становить понад 5,6 млрд грн”, – повідомляється в Телеграм-каналі СБУ в четвер.

Згідно з повідомленням, рішення суду стосується пакетів по 14% акцій у двох обленерго і понад 4% у третьому, якими Марченко володіє через п’ять офшорних компаній.

Крім того, накладено арешт на дві земельні ділянки, чотири житлові будинки в Києві та в Криму, а також 10 автомобілів, що належать фігурантці, інформує СБУ.

“Крім того, заарештовано активи Марченко у 18 інвестиційних, агропромислових, телекомунікаційних та інших підприємствах. Серед них – київські компанії “Терра-Інвест”, “Укркапітал” і “Спорт-Тур”, які дружина Медведчука використовувала для проведення підривної діяльності проти України”, – інформує СБУ, уточнивши, що “саме вони (ці компанії – ІФ-У) заснували фірму за законами Росії, через яку Марченко переказувала мільйонні суми на рахунки росгвардіі і МВС Росії в окупованому Криму, а також сплачувала “податки” в російський бюджет”.

Раніше повідомлялося, що слідчі СБУ повідомили Марченко та голові афілійованої кримської фірми про підозру за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).

За цією ж статтею повідомлено про підозру топменеджеру “Укркапіталу” і “Спорт-Туру”. Зловмисника затримано та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Як наголошується в повідомленні СБУ, злочин, у якому підозрюється Марченко та менеджери причетних компаній, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі з конфіскацією майна. Арешт активів забезпечить можливість конфіскації за рішенням суду та убезпечить майно від перереєстрації на інших осіб.

Розслідування триває.

Слідчо-оперативні дії проводили співробітники Управління СБУ в Івано-Франківській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

, ,