Business news from Ukraine

ТРАНЗИТ “ГАЗПРОМУ” ЧЕРЕЗ УКРАЇНУ ПРОДОВЖУЄ ЗНИЖЕННЯ, ВІТРОГЕНЕРАЦІЯ В ЄВРОПІ НА ПІКУ

21 Лютого , 2022  

Завантаження українського газотранспортного напрямку в понеділок дещо зростає порівняно з мінімумом вихідних днів, але все ще більше ніж удвічі нижче за рівень бронювання за довгостроковим контрактом (109 млн куб. м на добу). Газопровід “Ямал-Європа”, як і раніше, не використовується.

ТРАНЗИТНІ НАПРЯМКИ

Заявка “Газпрому” на транзит газу через Україну на понеділок 21 лютого становить 50,5 млн куб.м – після 46,4-46,5 млн куб. м на вивідних, свідчать дані “Оператора газотранспортної системи України”.

З експортних газопроводів “Газпром” пріоритетно використовує “Північний потік” (170 млн куб.м на добу), потім іде завантаження українського газотранспортного напрямку. “Ямалу-Європі” залишається замикальна або балансувальна роль. На 21 лютого “Газпром”, як і раніше, не бронював його потужності. Прямий потік магістраллю припинився 21 грудня – тобто вона не качає російський газ уже два місяці.

Наявність незатребуваних газотранспортних потужностей у переліку транзитних альтернатив цієї зими доводить неспроможність звинувачень у тому, що нестача запасів “Газпрому” в ПСГ Європи провокує зростання цін. Резерви в ПСГ мають за необхідності компенсувати нестачу постачань газопроводами, але в російського концерну в запасі великі можливості транзиту.

ПОГОДА, ЦІНИ ТА ІНШІ ІНДИКАТОРИ

Календарна зима в Європі завершується певним зниженням температури. За прогнозами, наступного тижня (з 21 по 27 лютого) буде на 2 градуси прохолодніше, ніж попереднього (14-20 лютого). Середня температура в лютому на 3 градуси вища, ніж роком раніше.

На тлі відлиги та штормів, що прийшли з нею, вироблення електроенергії з відновлюваних джерел у Європі зросло до рекордних величин. Внесок вітрової генерації у виробництво електроенергії в регіоні на тижні з 14 по 20 лютого становив 25,2% – після 17,2% на тижні з 7 по 13 лютого, свідчать дані асоціації WindEurope. При цьому в неділю вітропарки забезпечили рекордний рівень генерації в ЄС – 29,2%, зокрема 79,1% у Німеччині та 90,4% – в Данії.

Рівень запасів газу в підземних сховищах Європи за підсумками газової доби 19 лютого (на ранок неділі) знизився до 31,35%. Це на 12 процентних пунктів нижче за середній показник за останні п’ять років, свідчать дані асоціації Gas Infrastructure Europe. За перші 19 днів лютого витрата газу з ПСГ більш ніж на третину перевищує середній рівень за останні п’ять років.

Надходження газу з терміналів СПГ у газотранспортну систему Європи в лютому 2022 року зростає удвічі проти до рівня лютого минулого року. Середній показник використання потужностей регазифікаційних терміналів за останні сім днів становить 60%.

Ціна газу з постачанням на понеділок на еталонному торговельному майданчику Європи, хабі TTF у Нідерландах, становить $851 за тисячу кубометрів за ціни $896 у середньому від початку лютого.

, , ,