Business news from Ukraine

Туреччина і Єгипет підвищили рівень дипломатичних відносин і вперше за 10 років призначили послів

4 Липня , 2023  

Туреччина і Єгипет підвищили рівень дипломатичних відносин до рівня послів, призначивши їх уперше за 10 років, повідомило у вівторок турецьке міністерство закордонних справ.

“Туреччина і Єгипет оголошують, що дипломатичні відносини між країнами підвищили до рівня посольств”, – наводять ЗМІ уривки з прес-релізу МЗС.

Новим турецьким послом у Єгипті призначено колишнього представника країни в Організації ісламського співробітництва Саліха Мутлу Шен. Єгипетська сторона запропонувала призначити послом в Анкарі Амра Ельхамамі.

“Цей крок націлений на нормалізацію між двома країнами і відображає взаємне прагнення розвивати двосторонні відносини відповідно до інтересів народів Туреччини та Єгипту”, – підкреслюється в документі.

Арабські ЗМІ нагадують, що наприкінці травня президенти Туреччини та Єгипту Реджеп Таїп Ердоган і Абдель Фаттах ас-Сісі домовилися про обмін послами. Тоді в канцелярії єгипетського лідера заявили, що в телефонній розмові президенти погодилися зміцнювати стосунки і співробітництво між двома сторонами, і у зв’язку з цим ухвалили рішення підвищити рівень відносин до послів.

Відносини між Анкарою і Каїром погіршилися після військового перевороту в Єгипті в липні 2013 року. Тоді Туреччина і Єгипет відкликали своїх послів. У листопаді листопада 2013 року Каїр оголосив посла Туреччини “персона нон-грата”.

,