Business news from Ukraine

ГРАНИЧНУ ЦІНУ БЕНЗИНУ ТА ДИЗПАЛИВА В УКРАЇНІ НА КІНЕЦЬ ЖОВТНЯ ЗБІЛЬШЕНО НА 60-70 КОП./ЛІТР

23 Жовтня , 2021  

Міністерство економіки України оприлюднило середню вартість бензинів у розмірі 28,2 грн/літр і дизпалива – 25,07 грн/літр, із яких вираховується гранична ціна реалізації пального на автозаправних станціях (АЗС) на кінець жовтня.

Із урахуванням граничних торговельних націнок максимальна ціна на “звичайний” бензин для його продажу через мережу АЗС не має перевищувати 33,2 грн/літр, на “звичайне” дизпаливо – 32,07 грн/літр.

Порівняно з серединою жовтня середня ціна на бензин збільшиться на 0,63 грн/літр, на ДП – на 0,72 грн/літр.

Як повідомлялося, Україна продовжила карантин до 31 грудня 2021 року. На період його дії уряд постановою №474 від 14 травня 2021 року встановив граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного пального не вище ніж 7 грн/літр, бензину – не вище ніж 5 грн/літр.

Середню вартість ДП (ULSD 10 ppm) і бензину (GASOLINE 10 ppm) Мінекономіки визначає на основі розрахунків НАК “Нафтогаз України”, здійснених на підставі даних Platts CIF NWE за попередню декаду, сум митних платежів (акцизний податок і ПДВ) й офіційного курсу валют від НБУ, а також витрат $27/тонна на логістичне та інше забезпечення, згідно із зовнішньоекономічними договорами.

Мінекономіки також роз’яснило, що під встановлення максимальної торговельної надбавки не підпадає “брендове преміальне пальне” з покращеними показниками якості.

У міністерстві вважають, що запровадження тимчасового державного регулювання цін на продаж через мережі АЗС бензинів А-92, А-95 і ДП шляхом встановлення граничної торговельної надбавки необхідне для запобігання зловживанням суб’єктами господарювання та доступності для населення цієї продукції.

Міністерство має оприлюднювати середні ціни одного літра ДП і бензину щомісяця до 3-го, 13-го і 23-го числа.

,