Business news from Ukraine

Україна веде переговори з ЄС про максимізацію імпорту електроенергії – міністр

24 Травня , 2024  

Україна веде переговори щодо максимізації можливого імпорту електроенергії з країн Європейського Союзу для компенсації знищених внаслідок російських атак генеруючих потужностей, заявив у п’ятницю український міністр енергетики.
Російські ракетні та безпілотні атаки на енергетичний сектор України посилилися з березня, що призвело до значних пошкоджень і відключень електроенергії в багатьох регіонах.
За даними уряду, ці атаки завдали збитків сектору на суму понад 1 мільярд доларів, що призвело до втрати 8 000 МВт-год генеруючих потужностей енергосистеми.
Наразі Україна може імпортувати з країн ЄС не більше 1 700 МВт-год електроенергії одночасно.
“Ми ведемо переговори. Наше завдання – максимізувати цю цифру, – заявив у парламенті міністр енергетики Герман Галущенко.
“Технічно ми можемо отримувати (імпортувати) більше 2 000 МВт-год, навіть 2 400 МВт-год. Я впевнений, що рішення буде прийнято”, – додав він.
Володимир Кудрицький, голова національного оператора електромереж України “Укренерго”, сказав “Українському телеграфу”, що 1 700 МВт-год – це “поки що стеля”.
“Все буде залежати від того, як швидко наші європейські колеги – оператори енергосистем сусідніх країн – зможуть реалізувати проекти з розширення потужностей своїх мереж”, – сказав Кудрицький.
За його словами, європейським мережевим компаніям потрібен час і гроші, щоб посилити деякі підстанції, встановити додаткові трансформатори або побудувати нові лінії електропередач.
“Ми думаємо, що 3500-4000 МВт-год потужності міждержавних міждержавних з’єднань – це те, що ми можемо мати в горизонті п’яти років”, – зазначив Кудрицький.
ІМПОРТ
Міністр енергетики Галущенко не сказав, який саме обсяг імпорту обговорюється зараз, але Максим Тимченко, голова найбільшої приватної енергетичної компанії України ДТЕК, заявив раніше цього місяця, що збільшення імпорту до 2 200 МВт-год могло б значно покращити ситуацію.
За останні місяці ДТЕК втратив близько 90% своїх потужностей з виробництва електроенергії через російські ракетні обстріли.
Дані ДТЕК показують, що до атак, станом на 17 березня, Україна споживала близько 13 000 МВт-год, але після серії російських атак на енергосистему споживання впало до 9 100 МВт-год.
Через дефіцит електроенергії український оператор електромереж “Укренерго” був змушений запровадити регулярні відключення промислових споживачів та домогосподарств і підтримувати високі темпи імпорту.
Проблеми з виробництвом електроенергії можуть мати “потенційно негативний вплив” на промисловість, особливо на найбільших споживачів електроенергії, заявило цього тижня Міністерство економіки.

, , ,