Business news from Ukraine

“Укрзалізниця” планує придбати до 80 сучасних потужних електровозів

25 Травня , 2024  

АТ “Укрзалізниця” (УЗ) за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і проекту Світового банку RELINC планує придбати до 80 сучасних потужних електровозів.

Як повідомила прес-служба компанії в п’ятницю, відповідний тендер опубліковано на порталі ЄБРР. Заявки приймаються до 22 липня 2024 року.

“Учасники, за умовами тендера, мають подати два варіанти тендерної пропозиції – на поставку 30 або 80 локомотивів залежно від наявності фінансування”, – зазначено в повідомленні “Укрзалізниці”.

Очікувана загальна вартість проекту EUR400 млн. Частину цієї суми – EUR300 млн виділить ЄБРР на умовах гарантованого суверенного кредиту. Паралельно проєкт буде підтримано інвестиційним грантом у розмірі $190 млн від уряду США, керованим Світовим банком (СБ) через Трастовий фонд допомоги, відновлення, реконструкції та реформ України (URTF) у рамках проєкту “Відновлення критично важливої логістичної інфраструктури та мережевого сполучення (RELINC)”, керованого СБ.

“Тендерними вимогами передбачено, що переможець, окрім постачання локомотивів, має створити на території України умови для обслуговування та гарантійного ремонту нового тягового рухомого складу”, – повідомили в “Укрзалізниці”.

У компанії назвали такий крок еволюційним, вказавши, що не лише закуповує техніку, а й змінює підхід до її обслуговування.

“Також це дасть змогу максимально локалізувати в Україні потужності для обслуговування та ремонту локомотивів”, – наголосили в “Укрзалізниці”.

Раніше повідомлялося, що Експортно-імпортний банк США затвердив рішення про кредитне фінансування для оновлення парку тягового рухомого складу 40 тепловозами виробництва Wabtec. Очікується, що банк виділить фінансування в розмірі $156 млн на термін 15 років.

,