Business news from Ukraine

В системі Прозорро.Продажі відбулися перші в Україні онлайн-аукціони з продажу санкційного майна

21 Травня , 2024  

21 травня 2024 року в державній електронній торговій системі “Прозорро.Продажі” відбулися перші онлайн-аукціони з продажу конфіскованих квартир колаборантів, оголошені Фондом держмайна (ФДМУ).

«Торги з реалізації майна одного з російських олігархів та колаборанта відбулися вперше в системі Прозорро.Продажі, яка дозволяє у прозорий та відкритий спосіб продавати всі активи, повʼязані з країною-агресором. Це повторні торги з продажу квартир, на яких вартість об’єктів є вдвічі зниженою. Попри це, загалом 11 учасників прийшли змагатися за санкційне майно. Конкуренція учасників на торгах дозволила підвищити стартову ціну, і після укладання угод за результатами онлайн-аукціонів до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії надійде понад 6.9 млн гривень», — прокоментував Сергій Бут, СЕО Прозорро.Продажі.

Вартість квартири, що належала Михайлу Шелкову, стартувала на торгах з майже 3.8 млн гривень. За неї змагалося два учасники, найвищою стала ставка понад 4 млн гривень. Чотирикімнатне житло площею 175.5 м кв. знаходиться у будинку із закритою територією у Приморському районі Одеси.

Квартиру Володимира Сальдо ФДМУ виставив на торги зі стартовою ціною майже 1.9 млн гривень. В результаті конкуренції з 9 учасників її фінальна вартість склала понад 2.9 млн гривень. Нерухомість площею майже 130 м кв. знаходиться неподалік пляжу Аркадія в Одесі.

Переможці аукціонів мають 20 робочих днів на сплату вартості лотів після дня завершення аукціону. Договір купівлі-продажу підписується лише після надходження коштів на рахунки Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

«У Фонді держмайна України сьогодні в опрацюванні 753 одиниці санкційного майна. Це квартири та будинки, підприємства та заводи, нежитлові приміщення, автомобілі і навіть паркомісця. Кожен актив ворогів України ми активно готуємо до реалізації: знімаємо арешти, приводимо у відповідність документацію, проводимо реєстраційні дії тощо. Робимо все для того, аби активи підсанкційних осіб працювали на відновлення України!», — зазначив голова Фонду держмайна Віталій Коваль.

31 травня 2024 року в системі Прозорро.Продажі відбудуться торги з продажу ще одного санкційного активу — конфіскованого у російського олігарха заводу “ПентоПак”. Взяти участь у торгах можна зареєструвавшись на одному з акредитованих в системі Прозорро.Продажі майданчиків.

Нагадаємо, санкційне майно реалізується Фондом державного майна на онлайн-аукціонах Прозорро.Продажі відповідно до постанови Кабінету Міністрів №1233 від 21 листопада 2023 року.В системі Прозорро.Продажі відбулися перші в Україні онлайн-аукціони з продажу санкційного майна

, , ,