Business news from Ukraine

В Україні на початку року трохи зросла кількість працюючих магазинів

17 Червня , 2024  

Кількість працюючих в Україні магазинів у січні-березні 2024 року перевищила 18 тис., що на 4% вище, ніж у першому кварталі 2023 року, повідомив менеджер комерційної нерухомості консалтингової компанії Retail&Development Advisor (RDA) Олег Клопов на RAU Expo 2024 у Києві.

“Окремо треба відзначити повернення наших партнерів – міжнародних брендів. У ТРЦ, де вони відновили свою роботу, відзначено зростання трафіку загалом на 10%. Якщо говорити про регіональний розвиток, то лідером у категорії “фешн” стала компанія Sinsay, яка відкрила 38 магазинів під час війни, 35 з яких – за межами Києва”, – сказав він.

Говорячи про географію розвитку мереж, Клопов зазначив, що “найбільша активність торговельних мереж збігається з концентрацією внутрішньо переміщених осіб”.

При цьому загалом по країні за рік зросли орендні ставки – у торгових центрах на 10%, у стріт-ритейлі – до 20%.

“Зростання відбувається переважно для локацій до 200 кв. м, тобто таких, які можуть собі дозволити невеликі мережі, які активно розвиваються саме в регіонах”, – пояснив Клопов.

Retail & Development Advisor – українська консалтингова компанія, що надає повний комплекс послуг у сфері торговельної, офісної та логістичної нерухомості. Заснована 2013 року. Пропонує послуги розробки архітектурної концепції, брокериджу в торговельній, офісній та логістичній нерухомості, управління нерухомістю, аутсорсингу відділу розвитку/оренди ТЦ, аналітики ринку тощо. Має досвід успішної співпраці з міжнародними та вітчизняними операторами, такими як: Yves Rocher, Metro, New Yorker, LC Waikiki, Adidas, JYSK, Colin’s, Vodafone, Terranova, Crocs, Miniso, EVA, Алло, КОЛО, Rozetka, “Укрзолото”, “Золотий вік” , Prostor, “Люксоптика”, Intertop та ін.

 

, , ,