Business news from Ukraine

Влада США в новій версії стратегії національної безпеки назвала РФ “гострою загрозою”, а КНР – “основним викликом”

28 Жовтня , 2022  

Влада США в новій версії стратегії національної оборони охарактеризувала Росію як “гостру загрозу”, а Китай як “основний виклик” для Вашингтона.

“Росія є гострою загрозою. Навіть незважаючи на те, що основний виклик походить від КНР, нещодавні події наголошують на безпосередній загрозі від Росії”, – йдеться в тексті стратегії, поширеному Пентагоном у четвер.

При цьому в Пентагоні зазначили, що, “незважаючи на те, що інтереси, що розходяться, і історична недовіра між КНР і РФ можуть обмежити глибину їх політичного і військового співробітництва, відносини країн продовжують розширюватися”.

У документі наголошується, що Росія “як і раніше становить серйозну небезпеку в основних сферах”, у тому числі в ядерній.

“Це включає ядерну загрозу щодо США, а також їхніх союзників та партнерів, загрозу крилатих ракет великої дальності, кібер- та інформаційних операцій, загрози в космічному просторі, загрози хімічної та біологічної зброї, ведення бойових дій під водою”, – повідомляється в тексті стратегії.

Зокрема, згідно з документом, Росію продовжує модернізувати та розширювати свої ядерні сили, які становлять “потенційну загрозу існування США та їх союзників та партнерів”. У Пентагоні зазначають, що йдеться як про 1,5 тис. розгорнутих російських ядерних боєголовок, які підпадають під дію договору СНО-ІІІ, так і про боєголовки для нестратегічної ядерної зброї, яких не стосуються будь-якої угоди. Таким чином, Росія залишається суперником США з найбільш боєздатним та різноманітним арсеналом ядерних озброєнь.

Водночас, нагадує документ, США вели суттєвий діалог із Росією у сфері “стратегічного діалогу та управління у кризових ситуаціях”. США та РФ також висловлювали прагнення поширити режим контролю над ядерними озброєннями за межі сфери дії СНО-ІІІ. Однак з цього питання пріоритети в обох країн відрізняються, що вказує на необхідність діалогу “щодо тих цілей, які США і РФ не збігаються, і сприйняття тих систем озброєння, які впливають на стратегічну стабільність”.

Глава Міноборони США Ллойд Остін також представив цю стратегію на брифінгу.

, ,