Business news from Ukraine

“VODAFONE УКРАЇНА” ПОБУДУВАВ ПЕРШУ В УКРАЇНІ PRIVAT NETWORK НА ТЕРИТОРІЇ ЄРИСТІВСЬКОГО ГЗК

10 Листопада , 2021  

Мобільний оператор компанія “Vodafone Україна” побудував першу в Україні Privat Network за технологією LTE на частоті 5,7 ГГц на території Єристівського ГЗК, що входить до групи Ferrexpo.

Як повідомляється на сайті “Vodafone Україна”, у рамках проекту на кар’єрах групи Ferrexpo побудовано Private Networks e-LTE, яка дає змогу впроваджувати рішення з автоматизації виробництва, що зменшить операційні витрати, забезпечить безпечний видобуток та відсутність персоналу на небезпечних ділянках роботи.

Проект реалізовано на базі 19 базових станцій, також Ferrexpo, маючи статус регіонального оператора зв’язку, отримала ліцензії на володіння частотою 5,7 ГГц.

За словами директора з інформаційних технологій та автоматизації Ferrexpo Юрія Арсеньєва, вартість локальної ліцензії для роботи з LTE частотами вимірюється “сотнями, може, тисячами гривень”.

“На Єристівському ГЗК ми випробували кілька технологій, перш ніж зупинитися на цьому рішенні”, – наголосив він.

За словами Арсеньєва, вартість проекту розгортання Private LTR Network на підприємстві –трохи більше ніж $1 млн.

Тільки LTE забезпечує всі задані вимоги.

Середня затримка близько 50-80 мілісекунд, середня швидкість – близько 3,5-4 МБіт від кожної одиниці техніки, оскільки найбільший потік даних йде від техніки на сервери.

“На цій мережі у нас працюють не окремі датчики, а цілі машини. У цьому випадку у нас управляються кілька бурових верстатів, і ми проводимо випробування кількох одиниць безпілотних самоскидів. У найближчому майбутньому – ми зараз оновлюємо парк наявних машин – на цю мережу підключимо ще кілька десятків додаткових одиниць техніки. Загалом на Єристівському кар’єрі ця мережа розрахована на 100-120 одиниць техніки”, – наголосив Арсеньєв.

За його словами, на сьогодні технології 4G цілком достатньо для роботи на підприємстві, але технологія 5G дасть набагато більше можливостей для реалізації нових технологій у рамках роботи підприємства.

“Ми чекаємо на появу технології 5G, і щойно вона стане доступною для приватного ринку, ми із задоволенням цю технологію випробуємо для себе… Ми сподіваємося, що 5G зможе забезпечити вищу швидкість передавання даних”, – наголосив Арсеньєв.

На підприємстві, зокрема, запущено найбільший млин для подрібнення залізної руди в Україні – один із найбільших млинів такого типу у світі. Уперше у вітчизняній історії виробничу лінію такого типу і потужності запускали та налаштовували за допомогою дистанційного управління. В умовах жорсткого карантину фахівці підрядника – шведсько-швейцарської компанії АВВ – не мали змоги підключити та налаштувати обладнання безпосередньо на виробництві. Тому, використовуючи мережу LTE “Vodafone Україна”, фахівці, які були в Україні, налаштовували обладнання під віддаленим керівництвом колег зі Швеції з використанням спеціальних мобільних терміналів.

Private Networks e-LTE “Vodafone Україна” також охопила Полтавський та Єристівський кар’єри групи Ferrexpo, де працюють безпілотні бурові установки. На кожній встановлено по шість камер, що дають змогу дистанційно керувати роботою з Центрального диспетчерського центру Єристівського ГЗК.

“Наше завдання на сьогодні – почати формувати екосистему рішень для промисловості, зокрема на основі Private Networks, зробити мейнстримом індустріальні рішення, які сприятимуть конкурентоспроможності не лише окремих підприємств, компаній, а й економіки країни загалом. Важливо, що в Україні є такі компанії, як Ferrexpo, що просувають інновації і партнерство з якими дає змогу на практиці розкрити потенціал Private Networks для промислового сектору”, – коментує керівник департаменту бізнес-ринку “Vodafone Україна” Андрій Федоров.

Ferrexpo – залізорудна компанія з активами в Україні.

Ferrеxpo належить 100% акцій Полтавського ГЗК, 100% Єристівського ГЗК та 99,9% Біланівського ГЗК.

“Vodafone Україна” – другий за величиною оператор мобільного зв’язку в Україні.

У серпні 2021 року Антимонопольний комітет України дозволив ПрАТ “ВФ Україна” сконцентрувати понад 50% телеком-оператора Vega (“Фарлеп-Інвест”).

У 2019 році NEQSOL Holding через ТОВ “Telco Solutions and Investments”, підконтрольну Bakcell, підписало угоду з ПАТ “МТС” про купівлю її телекомунікаційного бізнесу в Україні. Операцію з купівлі “Vodafone Україна” було закрито наприкінці грудня 2019 року із залученням фінансування J.P. Morgan і RBI, ціна становила $734 млн, включно з відкладеним платежем на суму близько $84 млн.

, ,