Business news from Ukraine

ЄБРР збирається покрити до 50% ризику за новими кредитами Укргазбанку

13 Лютого , 2024  

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) має намір узяти на себе до 50% ризику за знову виданими кредитами державного Укргазбанку (Київ) на загальну суму в еквіваленті EUR50 млн.

Згідно з повідомленням ЄБРР у понеділок, рада його директорів планувала розглянути цей проєкт на засіданні 9 лютого, однак поки що не ухвалила остаточного рішення.

Зазначається, що гарантійне фінансування планується надавати двома рівними траншами, при цьому другий транш ще не узгоджено, а загальна сума фінансування ЄБРР становить EUR12,5 млн.

Проєкт також включає субліміт у розмірі до EUR10 млн, або 20% портфеля, що покривається, для фінансування довгострокових капіталовкладень мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП) з метою модернізації їхніх технологій та обладнання відповідно до стандартів ЄС, включно з інвестиціями в “зелені” технології (на це відведено 70% субліміту), а також підвищення своєї конкурентоспроможності.

Як зазначено в повідомленні ЄБРР, механізм переважно використовуватимуть для підтримки кредитування українських приватних компаній, що працюють у первинному і вторинному сільському господарстві, а також інших критичних галузях, таких як харчова промисловість, роздрібна торгівля та логістика.

За даними Нацбанку України, на 1 грудня 2023 року Укргазбанк за розміром активів посідав 5-те місце (180,85 млрд грн) серед 63 банків, що діяли в країні.

, ,