Business news from Ukraine

ЄС продовжить надавати Україні підтримку скільки буде потрібно – висновки саміту

24 Березня , 2023  

Лідери Європейського союзу заявляють, що продовжуватимуть повністю підтримувати Україну, надаючи політичну, економічну, військову, фінансову та гуманітарну допомогу стільки, скільки буде потрібно.
Про це йдеться у висновках щодо України, ухвалених у рамках засідання Європейської ради, яке проходить у четвер у Брюсселі.
“Європейський Союз твердо і повністю підтримує Україну і продовжуватиме надавати сильну політичну, економічну, військову, фінансову та гуманітарну підтримку Україні та її народу стільки, скільки буде потрібно. Європейський Союз і держави-члени активізують свої зусилля, щоб допомогти задовольнити нагальні військові та оборонні потреби України”, – сказано в документі.
Крім того, у висновках ідеться про те, що Європейський Союз, як і раніше, відданий підтримці відновлення і реконструкції України в координації з міжнародними партнерами. “У цьому контексті Європейська рада знову заявляє про повну підтримку ЄС створення міжнародного механізму для реєстрації шкоди, завданої Росією. Разом із партнерами Європейський Союз продовжить нарощувати роботу з використання заморожених і знерухомлених активів Росії для відбудови України та з метою відшкодування шкоди відповідно до законодавства ЄС і міжнародного права”, – наголошується в тексті.
Лідери ЄС також привітали прихильність і зусилля України щодо проведення реформ і наголосили на важливості процесу вступу України до ЄС відповідно до його більш ранніх висновків, зокрема висновків від 23-24 червня 2022 року.

, ,