Business news from Ukraine

Business news from Ukraine

Заводи Ostchem скоротили випуск добрив на 4,3%

6 Серпня , 2024  

Заводи азотного холдингу Ostchem у першому півріччі 2024 року виробили 918,5 тис. тонн мінеральних добрив, що на 4,3% менше порівняно з аналогічним періодом минулого року, йдеться в повідомленні холдингу в понеділок.
“Найбільшої шкоди хімічній галузі завдає неконтрольований імпорт. Через засилля дешевих добрив із дружніх до РФ країн обсяги виробництва впали на 4,3%”, – наводяться в релізі слова директора з виробництва азотного бізнесу Ostchem Сергія Павлючука.
Також зазначається, що вплинули обмеження енергопостачань і дефіцит кадрів.
“Окрім перебоїв із подачею електрики через руйнування енергетичної інфраструктури, додалася також нестача кадрів: від початку повномасштабної війни на заводах мобілізовано майже 20% співробітників, спостерігається кадровий дефіцит приблизно 15%, ми вимушено проводимо перенавчання персоналу, який опановує нові спеціальності”, – наголосив Павлючук.
Згідно з релізом, Черкаський “Азот” у першому півріччі випустив 717,8 тис. тонн продукції і залишився найбільшим в Україні виробником мінеральних добрив, тоді як “Рівнеазот” зберіг обсяг виробництва на торішньому рівні – 200,7 тис. тонн продукції.
Високий рівень демпінгового імпорту спричинив падіння внутрішнього виробництва найбільш затребуваних в Україні добрив – аміачної селітри та карбаміду. Зокрема, обсяг виробництва аміачної селітри заводами Ostchem знизився на 9% порівняно з аналогічним періодом минулого року – з 398,7 тис. тонн до 362,9 тис. тонн, зазначили в холдингу.
У Ostchem також зазначили неконтрольований імпорт, який спровокував зниження на 10,8% виробництва карбаміду: обсяг виробництва впав із 205,9 тис. тонн до 183,6 тис. тонн.
Водночас зазначається, що холдинг зміг посилити свої позиції на ринку карбамідо-аміачних сумішей (КАС). За підсумками першого півріччя виробництво КАС на заводах Ostchem зросло на 11,4% – з 277,7 тис. тонн до 309,2 тис. тонн. У холдингу пояснюють це високою популярністю цього добрива, а також логістичними перевагами українських виробників. Щоб забезпечити попит, що зростає, працюють нові майданчики з виробництва КАС – на Черкаському “Азоті” (потужність 1 млн тонн на рік) і на “Рівнеазоті” (потужність 300 тис. тонн на рік).
За інформацією холдингу, загальний обсяг імпорту азотних добрив в Україну в 1 півріччі 2024 року склав 1,298 млн тонн. Водночас імпорт аміачної селітри склав 176,6 тис. тонн, карбаміду – 311,3 тис. тонн, NPK – 108,5 тис. тонн, сульфату – 159,8 тис. тонн, NP – 77,71 тис. тонн, КАС – 50,8 тис. тонн.
Ostchem – азотний холдинг Group DF Дмитра Фірташа, що об’єднує найбільших виробників мінеральних добрив в Україні. До нього з 2011 року входять “Рівнеазот” і Черкаський “Азот”, а також Сєвєродонецький “Азот” і “Стирол”, що не працюють і перебувають на окупованих територіях.
ПрАТ Черкаський “Азот” (Черкаси, Україна) – одне з найбільших українських хімічних підприємств. Проєктна виробнича потужність з вироблення аміаку становить 962,7 тис. тонн на рік, аміачної селітри – 970 тис. тонн на рік, карбаміду – 891,6 тис. тонн, КАС – 1 млн тонн на рік.
ПрАТ “Рівнеазот” – одне з найбільших українських хімічних підприємств у Західній Україні. 12 квітня 2024 року Group DF спільно з південно-корейською Hyundai Engineering підписали угоду про будівництво хімічного хабу в м.Рівне. Проєкт передбачає будівництво заводів з виробництва зеленого аміаку та водню на основі відновлюваних джерел електроенергії; нові підприємства та виробничі майданчики з виробництва азотних добрив та похідних хімічних продуктів.

, ,