Business news from Ukraine

МОЗ ЧЕРЕЗ ВІЙНУ ВІДМОВИЛОСЯ ВІД ЗАКУПІВЛІ КОВІДНИХ ВАКЦИН – ЛЯШКО

20 Квітня , 2022  

Міністерство охорони здоров’я України через війну відмовилося від закупівлі ковідних вакцин, спрямує ресурси на закупівлю товарів для медичних потреб воєнного часу, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

“Ми зараз узагалі не закуповуємо. Все, що було поставлено, вже оплачено, далі ми зупинили закупівлю вакцини проти COVID-19. Сьогодні важко сказати, чи це добре, чи погано, але це просто відповідь на ту ситуацію, яка склалася у сфері охорони здоров’я через повномасштабне вторгнення РФ”, – сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Ляшко зазначив, що МОЗ спрямує зусилля на постачання турнікетів, кровоспинних, хірургічних матеріалів, закупівлю операційних столів, кардіографів, УЗД-апаратів, наркозно-дихальних апаратів – “усе те, що сьогодні потрібно в операційних, травматологам”.

“Наприклад, для боротьби з COVID-19 було закуплено багато апаратів ШВЛ, але сьогодні ШВЛ теж потрібні, але просять уже автоматизовані ШВЛ іншого, експортного класу, щоб зменшити залучення реаніматологів”, – сказав він.

Ляшко повідомив, що вакцинація від COVID-19 триває. Зокрема, за березень було вакциновано 350 тисяч осіб, у квітні було близько 90 тисяч вакцинацій.

, , ,