Business news from Ukraine

Після 3 років обмежень через ковід Китай відкриває кордони для туристів

8 Січня , 2023  

Китайська влада в неділю розпочала скасування обмежень під час перетину кордонів КНР, які діяли з початку пандемії COVID-19, повідомляє Bloomberg.

Так, із 8 січня особам, які прибувають до Китаю, більше не потрібно буде йти на карантин після приїзду в країну. Однак за 48 годин до прибуття їм необхідно буде отримати негативний результат тесту на COVID-19 і пред’явити його в КНР.

У неділю китайська влада також почала видавати звичайні візи та дозволи на тимчасове проживання для іноземців. Водночас жителі материкового Китаю знову можуть отримувати закордонні паспорти та туристичні візи.

Однак, зазначає зі свого боку Associated Press, поки що можна очікувати лише дуже обмеженого відновлення міжнародного авіасполучення Китаю.

Також у неділю влада відновила пасажирське сполучення сухопутними та морськими маршрутами між материковою частиною КНР і спеціальним адміністративним районом Гонконг. Однак мандрівникам знадобляться негативні результати тестів на COVID-19 за 48 годин до поїздки. Також уряд ввів обмеження на щоденну кількість людей, які можуть переміщатися між материковим Китаєм і Гонконгом.

Скасування багатьох обмежень на поїздки набуло чинності після того, як напередодні в Китаї розпочався щорічний 40-денний період подорожей, приурочений до Місячного Нового року, який цього разу припадає на 22 січня 2023 року. У цей час у Китаї відбувається найбільша у світі щорічна міграція населення, яке роз’їжджається по рідних місцях або подорожує країною з родичами.

З 2020 року Китай дотримувався політики “нульової толерантності” до COVID-19, що означало застосування таких заходів, як локдауни й обов’язковий карантин для тих, хто вступав у контакт з інфікованими людьми. Водночас китайська економіка показувала найнижчі темпи зростання майже за п’ятдесят років. Однак у грудні влада Китаю скасувала низку обмежень, ухвалених для стримування поширення вірусу, що спричинило різкий стрибок захворювань і випадків летальних випадків.

США, Велика Британія, Індія, Японія, Італія, Іспанія, Канада, Австралія, Німеччина та Швеція оголосили про запровадження деяких обмежувальних заходів щодо мандрівників із Китаю на тлі хвилі COVID-19. Зокрема, вони ухвалили рішення вимагати від усіх осіб, які прибувають із КНР, пред’являти негативний тест на COVID-19.

За даними порталу Worldometers, який спеціалізується на статистичних даних щодо найважливіших світових подій, за весь час пандемії в КНР діагностували приблизно 482 тис. випадків коронавірусу і 5,2 тис. летальних випадків від наслідків зараження.

, ,