Business news from Ukraine

Північна екологічна фінансова корпорація почне відновлювати інфраструктуру в 12 громадах Київської області

27 Червня , 2023  

Дванадцять громад Київської області проводять технічне проєктування та закупівлі послуг підрядників для проєктів відновлення критичної інфраструктури, що реалізуються за підтримки Європейського Союзу та Північної екологічної фінансової корпорації (Nordic Environment Finance Corporation, NEFCO).

“У грудні 2022 року Європейський Союз та NEFCO повідомили про співпрацю з метою реконструкції та ремонту критичної муніципальної інфраструктури в Україні. Наразі в усіх 12 громадах проводяться перші заходи: технічне проєктування та закупівлі послуг підрядників громадами за підтримки NEFCO. Кілька тендерів перебувають на стадії оцінювання, і очікується, що перші будівельні роботи розпочнуться найближчим часом”, – ідеться в прес-релізі NEFCO у вівторок.

Згідно з повідомленням, на програму відновлення виділено EUR50 млн. Кошти виділено для відновлення та ремонту об’єктів інфраструктури в населених пунктах Київської області, які сильно постраждали від війни: Бородянці, Борщагівці, Димері, Дмитрівці, Гостомелі, Ірпені, Іванкові, Калинівці, Немішаєвому, Пісківці, Славутичі та Великій Димерці.

Роботи включають ремонт і модернізацію систем опалення, систем очищення стічних вод, ремонт систем водопостачання. Очікується, що ефект від реалізації проєктів відчують 245 тис. українців.

“Ми вже розпочали підготовчу роботу в усіх обраних громадах і ставимо за мету не тільки відремонтувати, а й поліпшити системи надання муніципальних послуг, впровадити більш енергоефективні та безпечні для довкілля рішення. Будівельні роботи за першими проєктами перебувають на початковій стадії”, – цитується в пресрелізі старший радник NEFCO і координатор програми Ронні Нілссон.

Крім NEFCO технічну допомогу з реалізації проектів муніципалітетам надають партнери організації: CES-Clean Energy Solutions спільно з iC Consulenten, а також Urban Technology Alliance (UTA).

NEFCO – міжнародна фінансова установа, що фінансує розширення північноєвропейських зелених рішень на світових ринках. Заснована 1990 року Данією, Фінляндією, Ісландією, Норвегією та Швецією. В Україні реалізовано проєкти в понад 100 муніципалітетах.

NEFCO наразі керує ще п’ятьма програмами в Україні, що фінансуються ЄС, крім проєкту відновлення критичної інфраструктури. Вони стосуються модернізації систем водопостачання, впровадження заходів щодо підвищення енергоефективності громадських будівель і мереж вуличного освітлення, а також будівництва, ремонту та реконструкції громадських будівель для розміщення внутрішньо переміщених осіб.

, ,