Business news from Ukraine

США готують новий пакет допомоги Україні на $200 млн

8 Жовтня , 2023  

Адміністрація президента США Джозефа Байдена готується оголосити новий пакет озброєнь для України наступного тижня, повідомляє Reuters.

“Склад наступного пакета допомоги зброєю поки що перебуває на стадії розроблення і має бути оприлюднений у середу на 16-му засіданні Контактної групи з питань оборони України в Брюсселі, де однією з ключових тем стане допомога в забезпеченні безпеки, повідомили офіційні представники. Очікується, що сума допомоги становитиме близько $200 млн і може містити боєприпаси та наземну техніку, аналогічні тим, що були в останніх пакетах допомоги”, – зазначається в повідомленні.

Зазначається, що Міністерство оборони США продовжує витрачати кошти, виявлені внаслідок багатомільярдної бухгалтерської помилки. Ці кошти дозволили адміністрації Байдена спрямувати Києву зброю, матеріали та боєприпаси, незважаючи на те, що нову допомогу Україні виключили з тимчасового законопроєкту про видатки, ухваленого Палатою представників минулими вихідними для запобігання зупинки роботи уряду. Однак Пентагон усе ще має у своєму розпорядженні приблизно $5,4 млрд у рамках наданих Конгресом президентських повноважень на скорочення озброєнь (PDA), після того як у червні Пентагон виявив, що через бухгалтерську помилку вартість озброєнь, поставлених в Україну, було завищено на $6,2 млрд.

Крім того, Байден просить Конгрес схвалити виділення ще $24 млрд на Україну, які, як сподівалися прихильники допомоги українській стороні – як республіканці, так і демократи – можуть стати законом у рамках законопроєкту про витрати. Цей запит поки що не розглянуто.

,