Business news from Ukraine

“НОВА ПОШТА” ВПРОВАДЖУЄ РОБОТІВ ДЛЯ СОРТУВАННЯ ПОСИЛОК

1 Грудня , 2021  

“Нова пошта” до кінця року роботизує зони вантажних та дрібних відправлень ще на 10 своїх сортувальних центрах, на сьогодні роботи задіяні вже на 20 об’єктах, повідомила прес-служба групи компаній у понеділок.

У “Новій пошті” розповіли, що залежно від ваги посилки компанія використовує різні види роботів. Так, на зонах сортування дрібних відправлень (до 2 кг) використовується робот-train, що складається із двох секцій.

“Це власна розробка “Нової пошти” та виробника SBR, аналогів якій немає в Україні. Працівник викладає посилку на робота, який відвозить її до сканера і переміщає в бокс, який відповідає за певний географічний напрямок. Працюють роботи на спеціальній платформі з монорейкою, яка одночасно слугує їхньою зарядкою. Використання таких роботів дало змогу збільшити продуктивність сортування дрібних посилок удвічі. Наразі працюють 272 таких роботи”, – зазначили в компанії.

Для сортування відправлень до 30 кг, як повідомляється, використовуються роботи-піруети української компанії Deus Robots.

“Таку назву вони отримали, тому що можуть обертатися навколо своєї осі. Зі стрічки вивантаження посилка потрапляє на робота. Далі він під’їжджає для сканування посилки і потім викладає її на роликовий конвеєр, з якого відправлення потрапляє безпосередньо в спеціальну сумку для доставки. Завдяки їхній спритності, такі роботи можуть працювати на різних ділянках сортування”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, у “Новій пошті” додали, що компанія продовжує покращувати роботизацію вантажних терміналів. Так, у листопаді у Дніпрі відкрився термінал із повністю роботизованою зоною вантажних відправлень.

“50 робовізків, виробництва SBR, переміщують вантажі всередині терміналу із зони вивантаження до зони завантаження. Вони пересуваються магнітною стрічкою і можуть перевозити одночасно на собі до 300 кг і 1000 кг тягнути за собою. За добу такі робовізки здатні перевезти до 5 тис. вантажів, що підвищує продуктивність терміналу на 30%”, – зазначили у НП.

Загалом компанія використовує на різних вантажних терміналах вже 180 роботів.

“При збільшенні обсягів відправлень у “Новій пошті” ми прагнемо залишатися найшвидшою доставкою в Україні та створити гнучку систему нарощування потужності сортування з використанням роботів. Роботизація сортувальних терміналів дає змогу збільшувати продуктивність без додаткових навантажень на співробітників. Крім того, автоматизуючи процеси, ми досягаємо більшої точності у сортуванні посилок, адже зменшення впливу людського чинника дає змогу уникнути можливих помилок”, – наведено слова директора з розвитку компанії Олексія Тараненка.

Роботи вже працюють у депо Києва, Харкова, Дніпра, Одеси, Борисполя, Мелітополя, Покровська, Новомосковська, Старобільська, Коростеня, Стрия, Самбора, Ковеля, Стоянки. У планах компанії – створити повністю роботизований сортувальний центр.

, , ,