Заводи азотного холдингу Ostchem виготовили у січні-березні 2025 року 529,3 тис. тонн мінеральних добрив, що на 26,5 тис. тонн, або 5,3% більше, ніж за аналогічний період 2023 року.
“Структура виробництва змінилась відповідно до попиту та з урахуванням імпорту: падала питома вага аміачної селітри та карбаміду, і зросла вага найбільш затребуваного виду добрив – КАС (карбамідо-аміачна суміш)”, – йдеться у релізі холдингу у четвер.
Виробництво аміачної селітри у першому кварталі 2025 року знизилось до 226,5 тис. тонн з 246 тис. тонн минулого року, карбаміду – до 116,7 тис. тонн з 123,5 тис. тонн, тоді як виробництво КАС зросло із 123,8 тис. тонн до 162,2 тис. тонн, а ВАС (вапняно-аміачна селітра, яка виробляється лише на “Рівнеазоті”) – до 15,8 тис. тонн з 10,8 тис. тонн.
Загалом Черкаський “Азот” виготовив 394,8 тис. тонн продукції, “Рівнеазот” – 134,4 тис. тонн.
“Підприємства Ostchem зіштовхнулися з вимушеними зупинками виробництва, пов’язаними з потраплянням дронів на територію наших заводів, руйнуваннями зовнішньої газової та енергетичної інфраструктури у Черкаській та Рівненській областях. Форс-мажори призвели до вимушених збоїв у постачанні добрив, тож ми просимо вибачення у наших покупців”, – зазначається у релізі із посиланням на керівника корпоративних комунікацій Group DF Олега Арестархова.
За його словами, це був найскладніший сезон, бо холдинг зазнав величезних збитків через екстрені зупинки цехів та їх перезапуски, але підтверджує виконання замовлень на поставку добрив.
Він також подякував персоналу ДСНС України за допомогу у гасінні пожеж, а також іншим залученим у відновлення зруйнованої енергетичної та газової інфраструктури.
В релізі також наголошується, що азотний холдинг Ostchem у 2025 році переглянув стратегію: новий пріоритет – зниження виробничих ризиків через інвестиції в енергетичну незалежність підприємств.
“При цінах на електроенергію, що зросли, і ризиках, що зберігаються, азотний бізнес змушений робити кроки, спрямовані на забезпечення стабільності виробничих ланцюжків і зниження енергоспоживання ззовні”, – пояснює холдинг.
Ostchem – азотний холдинг Group DF Дмитра Фірташа, який поєднує найбільших виробників мінеральних добрив в Україні. До нього з 2011 року входять “Рівнеазот” та Черкаський “Азот”, а також Сєвєродонецький “Азот” та “Стирол”, які не працюють і перебувають на окупованих територіях.
ПрАТ Черкаський “Азот” (Черкаси, Україна) – одне з найбільших українських хімічних підприємств. Проєктна виробнича потужність із вироблення аміаку становить 962,7 тис. тонн на рік, аміачної селітри – 970 тис. тонн на рік, карбаміду – 891,6 тис. тонн, КАС – 1 млн. тонн на рік.
ПрАТ “Рівнеазот” – одне з найбільших українських хімічних підприємств у Західній Україні. 12 квітня 2024 року Group DF спільно з південно-корейською Hyundai Engineering підписали угоду про будівництво хімічного хаба у м.Рівне. Проєкт передбачає будівництво заводів із виробництва зеленого аміаку та водню на основі відновлюваних джерел електроенергії; нові підприємства та виробничі майданчики з виробництва азотних добрив та похідних хімічних продуктів.