Business news from Ukraine

Business news from Ukraine

Заводи Ostchem збільшили виробництво міндобрив на 60,9%

26 Липня , 2023  

Заводи азотного холдингу Ostchem, що об’єднує підприємства азотного бізнесу Group DF, у першому півріччі 2023 року виробили 959,7 тис. тонн мінеральних добрив, що на 60,9% більше, ніж за аналогічний період минулого року, коли було вироблено 596,3 тис. тонн.

Як ідеться в прес-релізі Group DF у середу, “Рівнеазот” виробив 201,2 тис. тонн, Черкаський “Азот” – 758,6 тис. тонн, зокрема, у травні він досягнув максимального показника з початку війни – 138,6 тис. тонн.

Уточнюється, що структура виробництва в першому півріччі відповідала структурі попиту на азотні добрива з урахуванням цін конкурентів і маржинальності окремих продуктів. Ключовими продуктами стали: аміачна селітра – 398,7 тис. тонн (313,3 тис. тонн за 6 міс. 2022 року); карбамідо-аміачна суміш (КАС) – 277,7 тис. тонн (116,8 тис. тонн); карбамід – 205,9 тис. тонн (76,4 тис. тонн). Водночас обсяг виробництва вапняково-аміачної селітри (ВАС) знизився практично вчетверо – до 17,2 тис. тонн.

“Підприємства Ostchem адаптувалися до роботи в умовах війни. В умовах військових ризиків, логістичних проблем, відключень світла і позапланових зупинок, заводам вдалося пройти періоди пікового навантаження і забезпечити своєчасне відвантаження добрив аграріям чітко відповідно до укладених угод”, – наводяться в повідомленні слова керівника азотного бізнесу Ostchem Сергія Павлючука.

За його словами, наразі основне завдання – підготовка виробничих потужностей до осіннього сезону, і після закінчення ремонтів ключові цехи буде запущено, і навантаження заводів у серпні збільшуватиметься.

Зазначається, що основні чинники, які сприяли проведенню успішного весняного сезону та виконанню виробничого плану, це збільшення попиту з боку фермерів і великих агрохолдингів і збільшення продажів за рахунок пільгових кредитів, прийнятні ціни на газ і зниження відпускних цін на добрива, а також тривала через погодні умови весняна посівна.

“Наші підприємства готові виробити стільки добрив, скільки зможе придбати ринок. Стримує розвиток вітчизняного хімпрому нелегальний імпорт перепакованих російських добрив”, – підкреслив керівник департаменту корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов.

За його словами, російські добрива завозяться на митну територію України з п’яти країн колишнього Радянського Союзу. Зокрема, уточнив Арестархов, з початку цього року в Україну було завезено 382,8 тис. тонн карбаміду, з них 269,5 тис. тонн з Туркменістану, Узбекистану та Азербайджану, тоді як внутрішнє виробництво становило 205,9 тис. тонн.

“За такого обсягу імпорту буде куди важче запуститися таким виробникам карбаміду, як “Дніпроазот” і ОПЗ, які зараз стоять”, – вважає керівник департаменту корпоративних комунікацій Group DF.

У релізі також зазначається, що Ostchem продовжить нарощувати обсяги виробництва продукції в нових секторах хімії. Зокрема, в компанії розраховують на AdBlue – рідкий реагент для дизельних автомобілів, обсяг виробництва якого в першому півріччі склав 4,2 тис. тонн.

Крім того, обсяг виробництва вуглекислого газу в першому півріччі 2023 року склав 10,1 тис. тонн, водночас протягом цього періоду Черкаський “Азот” щомісяця нарощував обсяг виробленої продукції, а Ostchem почав розвивати логістичну інфраструктуру для забезпечення стабільного постачання промислових газів як в Україні, так і в Європі.

Group DF консолідує активи Дмитра Фірташа в газорозподільній, хімічній, титановій і портовій галузях, а також у сфері сільського господарства та медіа.

Ostchem – азотний холдинг Group DF, що об’єднує найбільших виробників мінеральних добрив в Україні. До нього входить “Рівнеазот”, Черкаський “Азот”, а також Сєвєродонецький “Азот” і “Стирол”, які не працюють і перебувають на окупованих територіях.

, , ,