Business news from Ukraine

Business news from Ukraine

Новоселівський ГЗК скоротив піврічний прибуток на 7,8%

ПрАТ “Новоселівський гірничо-збагачувальний комбінат” (НГЗК, Харківська обл.) в січні-червні поточного року знизило чистий прибуток на 7,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 12,480 млн грн з 13,536 млн грн.

Згідно з проміжним звітом компанії, наявним у розпорядженні агентства “Інтерфакс-Україна“, дохід від звичайної діяльності за цей період зріс на 7,4% – до 112,440 млн грн.

Нерозподілений прибуток на кінець червня-2026 склав 116,772 млн грн.

Як повідомлялось, НГЗК у січні-березні поточного року отримав чистий збиток у розмірі 4,441 млн грн, тоді як у аналогічному періоді минулого року був чистий прибуток 3,677 млн грн, дохід від звичайної діяльності за цей період склав 36,067 млн грн (47,396 млн грн).

Згідно з річним звітом, НГЗК у 2025 році наростило чистий прибуток до 20,170 млн грн з 18,938 млн грн у 2024 році. При цьому дохід від звичайної діяльності за цей період зріс у порівнянні з 2024 роком до 190,631 млн грн з 168,553 млн грн.

НГЗК у 2024 році збільшив чистий прибуток на 6,1% у порівнянні з 2023 роком – до 18,938 млн грн, чистий дохід зріс на 11,6%, до 168,553 млн грн.

Новоселівський гірничо-збагачувальний комбінат створено 2000 року. Займається видобутком піску, гравію і глини.

За даними НДУ на перший квартал 2026 року, у власності ТОВ “Сіліка Холдинг” (Україна) перебуває 94,8205% ПрАТ.

Статутний капітал становить 21,25 млн грн.

, , , ,

В Україні за півроку порушили понад 100 тис. справ щодо заборгованості за комунальні послуги

В Україні у січні-червні 2026 року було порушено 108 561 тис. нових виконавчих проваджень через заборгованість за житлово-комунальні послуги, свідчать дані Єдиного реєстру боржників, опубліковані Opendatabot 3 серпня.

Відкритими та неоплаченими залишаються 70,206 тис. проваджень, або 65% від розпочатих у поточному році. На них припадає близько 9% усіх комунальних боргів, які зараз обліковуються в реєстрі.

Загалом на початок липня в Єдиному реєстрі боржників налічувалося 829 768 тис. проваджень щодо комунальної заборгованості. Для порівняння: у листопаді 2025 року їх було 794 604 тис., у липні 2024 року — 701 051 тис., а в січні 2021 року — 344 565 тис.

Таким чином, за п’ять з половиною років кількість записів про комунальні борги збільшилася приблизно у 2,4 рази.

Близько 62% проваджень у реєстрі формально завершені, однак це не обов’язково означає погашення заборгованості. Виконавець може закрити справу через неможливість стягнення або з інших причин, при цьому запис про борг продовжує перебувати в реєстрі.

Окремі провадження залишаються відкритими понад дев’ять років. Серед найстаріших справ — заборгованість за опалення мешканки Чернігівської області та борг за водопостачання й водовідведення мешканця Львівської області.

При цьому кількість виконавчих проваджень не дорівнює кількості унікальних боржників: стосовно однієї особи може бути відкрито кілька справ щодо різних послуг або періодів заборгованості.

Єдиний реєстр боржників містить інформацію про фізичних та юридичних осіб, щодо яких відкрито виконавчі провадження. Перевірити наявність запису можна через державний реєстр або сервіс Opendatabot.

, , , ,

«Полтавська птахофабрика» збільшила піврічний прибуток на 82,9%

ПрАТ “Полтавська птахофабрика” у січні-червні 2026 року збільшило чистий прибуток на 82,9% порівняно з аналогічним періодом 2025 року – до 19,07 млн грн.

Як повідомила компанія у системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), її чистий дохід від реалізації продукції зріс на 20,9% – до 545,9 млн грн.

Згідно зі звітністю, валовий прибуток підприємства за перше півріччя збільшився на 12,9% – до 190,2 млн грн, а операційний – на 82,9%, до 23,3 млн грн.

Станом на 30 червня 2026 року активи ПрАТ “Полтавська птахофабрика” становили 1,079 млрд грн проти 1,068 млрд грн на початок року. Власний капітал зріс до 1,035 млрд грн із 1,016 млрд грн, тоді як поточні зобов’язання скоротилися до 44,5 млн грн із 51,7 млн грн.

У проміжному звіті керівництва компанія зазначила, що у звітному періоді зберегла стабільний рівень виробництва, виконала зобов’язання перед партнерами, а суттєвих негативних подій, які могли б вплинути на її фінансову чи операційну стійкість, не зафіксовано. Серед основних ризиків підприємство називає продовження війни, логістичні труднощі, інфляційний тиск, коливання валютного курсу та зростання цін на енергоносії.

ПрАТ “Полтавська птахофабрика” зареєстровано у серпні 1998 року. Основний вид діяльності – розведення свійської птиці. Підприємство також займається виробництвом м’яса свійської птиці та м’ясних продуктів, вирощуванням зернових і олійних культур. Виробничі потужності розташовані в с. Стасі Полтавської області. За даними Єдиного державного реєстру, кінцевими бенефіціарними власниками товариства є Руслан Урдзік, Богдан Єсіпов, Володимир Троян, Сергій Семеняченко, Андрій Мілованов та Михайло Жихарєв.

, , , ,

«Дніпроспецсталь» збільшила піврічний збиток у чотири рази

ПрАТ “Електрометалургійний завод “Дніпроспецсталь” (Запоріжжя) за підсумками січня-червня поточного року наростило чистий збиток в 4 рази порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 728,629 млн грн з 180,048 млн грн.

Згідно з проміжним звітом компанії, наявним у розпорядженні агентства “Інтерфакс-Україна”, дохід від звичайної діяльності за цей період зменшився на 21,5% – до 2 млрд 205,763 млн грн.

Непокритий збиток на кінець червня-2026 становив 6 млрд 935,497 млн грн.

Як повідомлялося, “Дніпроспецсталь” у I кв.-2026 наростила чистий збиток в 3,9 раза у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 510,751 млн грн. Дохід від звичайної діяльності за цей період зменшився на 21,4% – до 957,475 млн грн з 1 млрд 217,961 млн грн.

Згідно зі звітом за 2025 рік, чистий збиток підприємства минулого року зріс на 22,1% у порівнянні з 2024 роком – до 711,015 млн грн з 582,427 млн грн. При цьому дохід від звичайної діяльності за цей період зменшився на 6,2% – до 5 млрд 330,967 млн грн з 5 млрд 686,039 млн грн.

“Дніпроспецсталь” – єдиний в Україні виробник сортового прокату і поковки зі спеціальних марок сталі: нержавіючої, інструментальної, швидкорізальної, підшипникової, конструкційної, а також із жароміцних сплавів на основі нікелю.

За даними НДУ на перший квартал 2026 року, його акціями володіють компанії Wenox Holdings Ltd. – 47,1128%, Boundryco Ltd. – 11,0131%, Gazaro Ltd. – 16,5197%, Crascoda Holdings – 6,6826% та Middleprime Limited – 9,7901% (усі – Кіпр).

Раніше повідомлялося, що міжнародна інвестиційно-консалтингова група EastOne у травні 2008 року продала свій пакет акцій “Дніпроспецсталі” у розмірі близько 30%, який знаходився раніше під мандатом групи. При цьому нових акціонерів заводу пов’язують із VS Energy International, бенефіціарами якої є кілька російських підприємців.

Згідно зі звітом, у травні 2023 року згідно з рішенням РНБОУ від 12 травня 2023 року застосовані персональні економічні санкції до кінцевого бенефіціарного власника ПрАТ “Дніпроспецсталь”.

Статутний капітал ПрАТ складає 49,720 млн грн.

, , , ,

Запаси газу в сховищах Європи досягли мінімального рівня на цю дату за всю історію спостережень

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, відносний рівень запасів газу в сховищах Європи досяг мінімального значення за всю історію спостережень на відповідну дату.

Раніше історичний мінімум рівнів запасів для цього часу був зафіксований у 2021 році (на можливостях галузі позначилася пандемія). Однак з початку сезону закачування трек 2026 року постійно скорочував відстань від попереднього аутсайдера.

Середній рівень запасів у підземних сховищах газу Європи за підсумками газової доби 1 серпня досяг 57,11%, свідчать дані асоціації європейських операторів газової інфраструктури Gas Infrastructure Europe (GIE). Рівень запасів на ту саму дату 2021 року був трохи вищим — 57,28%. А днем раніше співвідношення було іншим: станом на 31 липня 2026 року рівень становив 56,88% (більше), а станом на 31 липня 2021 року — 56,83% (менше).

Рівень запасів природного газу в Європі є ключовим індикатором для світового ринку газу. Загальна потужність системи зберігання ЄС становить 109 млрд куб. м активного газу. У сукупності Європа стала найбільшим імпортером на світовому ринку СПГ. Gas Infrastructure Europe об’єднує операторів, що працюють у сфері транспортування та зберігання газу, а також СПГ. Статистична база охоплює роботу інфраструктури підземного зберігання природного газу з 2011 року, прийому та регазифікації СПГ — з 2012 року. Газові доби в європейській газовій галузі відраховуються з 06:00 за центральноєвропейським часом (CET).

Паливному балансу ЄС мають сприяти відновлювані джерела. Вітрогенерація в Європі з початку серпня 2026 року забезпечує в середньому 10% потреб в електроенергії, повідомляє асоціація WindEurope. Рік тому, у серпні 2025 року, внесок вітроелектростанцій становив 14%.

Європа також активно імпортує скраплений природний газ. Однак у серпні 2026 року поставки газу з-за кордону знижуються на 7% порівняно з минулорічним рівнем. Імпорт СПГ у серпні 2026 року може знизитися до 6,9 млн тонн.

Спотова ціна з поставкою «на день вперед» на еталонному європейському хабі TTF у п’ятницю закрилася на рівні $696 за 1 тис. куб. м після $626 у середньому за липень.

, , ,

«Київстар» збільшив квартальну EBITDA на 21,1%

Найбільший український мобільний оператор “Київстар” збільшив прибуток EBITDA у другому кварталі 2026 року на 21,1% – до 8,3 млрд грн, тоді як виручка зросла на 27% – до 14,9 млрд грн, йдеться у квартальному звіті компанії.

“Київстар” продемонстрував ще один квартал широкомасштабного прибуткового зростання, і ми знову підвищуємо наш річний прогноз, – наводяться в документі слова СЕО та президента “Київстар” Олександра Комарова.

Він зазначив, що цифрові технології зараз становлять понад п’яту частину доходу компанії, що на 7 в. п. більше, ніж рік тому.

“Ми залишаємося зосередженими на лідерстві в цифровому майбутньому України та забезпеченні сталого прибутку для наших акціонерів”, – додав Комаров.

У доларах тепер “Київстар” оцінює зростання виручки в другому кварталі цього року на 19,3% – до $339 млн, а прибуток EBITDA – на 13,7%, до $188 млн, забезпечуючи маржу 55,4%.

Чистий прибуток “Київстар” становив $77 млн, прибуток на акцію – $0,33.Дохід від цифрових послуг зріс на 94,7% – до 3,3 млрд грн, склавши 21,7% від загального доходу, або 83,%, – до $73,7 млн. ​

Кількість абонентів комплексних послуг (multiplay customers) “Київстар” за другий квартал 2026 року зросла на 23,6% – до 8,1 млн, що становить 39,9% від загальної кількості активних мобільних клієнтів протягом одного місяця. Виручка від таких послуг збільшилася на 47,4% – до $139 млн ( на 56,9% – до 6,2 млрд грн), або 41,1% від загальної виручки.

Показник ARPU (Average Revenue Per User) за цей період зріс на 11,2% – до $3,9 (на 18,3% – до 172,7 грн).

У звіті також вказано, що загальна кількість цифрових щомісячних активних користувачів за квартал всього становить 29,3 млн. Зокрема, в Uklon показник зріс на 8,2% – до 5,2 млн, у Helsi – на 0,7%, до 5 млн, у Tabletki становить 6,3 млн, у свою чергу в KyivstarTV збільшилась на 47,7% – до 3,6 млн.

Онлайн-сервіс таксі Uklon, який був консолідований у звітність “Київстар” у квітні 2025 року, в другому кварталі 2026 року отримав 1,448 млрд грн виручки, або $32,8 млн. Його EBITDA становила 554 млн грн, або $12,5 млн. Кількість заброньованих поїздок за йей період зросла на 4,5% – до 43 млн, завершених доставок – на 25,9%, до 1,4 млн.

Зазначається, що медична інформаційна система Helsi на кінець другого кварталу 2026 року зафіксувала 109 тис. підписників платної моделі, її виручка зросла порівняно з аналогічним періодом 2025 року на 44,6% – до 105 млн грн або на 35,9% – до $2,4 млн. Клієнти сервісу мають доступ до 1,8 тис. закладів охорони здоров’я. Прийоми пацієнтів досягли 2,4 млн.

Сервіс Tabletki.ua, якого було придбано в лютому цього року за $160 млн, в другому кварталі отримав 342 млн грн, або $7,8 млн. Прибуток EBITDA становив 274 млн грн, або $6,2 млн. Середньомісячна кількість замовлень досягла 15 млн, а валова вартість товарів (GMV) – $376 млн.

Виручка платформи Kyivstar TV у другому кварталі 2026 році досягла 614 млн грн, або $13, 9 млн, за зростання кількості сеансів користувачів на 34,2% – до 931 млн.

У звіті уточнили, що капітальні витрати без урахування ліцензій та активів у формі права користування становили $59 млн. У компанії наголошують, що інтенсивність капітальних витрат в другому кварталі 2026 року становила 17,3% та 26,6% – за останні 12 місяців, що на 3,3 в.п. менше порівняно з показником 29,9% в першому кварталі.

Зазначається, що відтепер група очікує зростання виручки в доларовому еквіваленті на 14-16% (раніше передбачалося на 11-14%) та показника EBITDA на 9-12% (раніше вказувалось 7-10%), тоді як інтенсивність капітальних інвестицій залишатиметься незмінною на рівні 21-24% за умови середнього курсу UAH/USD 44,5.

Вільний грошовий потік для акціонерів, після врахування витрат на оренду та ліцензії зріс на 32,2% – до $104 млн. Крім того, станом на 30 червня 2026 року обсяг грошових коштів, їх еквівалентів та депозитів становив 16,4 млрд грн, або $364 млн.

У “Київстарі” додали, що сервісом Starlink Direct-to-Cell наразі користується понад 6 млн його клієнтів, який за звітний період також розширив послугу не лише для обміну повідомленнями, а й для передачі даних за допомогою окремих додатків, як Google Maps, Viber, WhatsApp там, де немає наземного сигналу.

Серед іншого, в межах другого кварталу цього року група придбала шість сонячних електростанцій у Львівській області (105 МВт загалом за $80,8 млн), розширивши свій портфель відновлюваних джерел енергії майже в дев’ять разів, приблизно до 30% від очікуваних потреб у енергії та зміцнивши енергетичну стійкість.

Сервіс Uklon запустив Uklon Store та уклав угоду про придбання E-wings, а також провів перше в Україні тестування автономних транспортних засобів в реальному часі.

Також група підписала меморандум про взаєморозуміння з Мінекономіки щодо дослідження можливості створення центру обробки даних, готового до використання штучного інтелекту, а також меморандум з Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку України, щоб вивчити можливість надання вітчизняним інвесторам доступу до акцій групи, що котируються на Nasdaq, через встановлені брокерські канали.

Як повідомлялося, у першому кварталі 2026 року “Київстар” збільшив прибуток EBITDA на 28,5% – до 7,5 млрд грн, тоді як виручка зросла на 31,3% – до 13,9 млрд грн

У 2025 році компанія збільшила прибуток EBITDA на 30% – до 27 млрд грн за зростання виручки на 30,3% – до 48,2 млрд грн, у тому числі у четвертому кварталі EBITDA збільшилася на 23,1% – до 7,2 млрд грн за зростання виручки на 30,1% – до 13,5 млрд грн.

, , , ,